ALLEN BRADLEY 700-PK400A1 B
  • ALLEN BRADLEY 700-PK400A1 B
Allen-Bradley 700-PK400A1 Relay
700-PK400A1
Quantity
Last items in stock
1 Item
Description
Key Technical Specifications:
- Model: 700-PK400A1 B
- Type: Circuit Breaker
- Voltage Rating: 400V
- Current Rating: 10A
- Number of Poles: 1
- Trip Type: Thermal-Magnetic
- Mounting Type: Panel Mount
- Operating Temperature: -20°C to 60°C