ALLEN BRADLEY  156-B20CA3
  • ALLEN BRADLEY  156-B20CA3
  • ALLEN BRADLEY  156-B20CA3
Allen-Bradley 156-B20CA3 SER A Solid-State Contactor
156-B20CA3 SER A
The Allen-Bradley 156-B20CA3 Series A is a three-phase solid-state contactor designed for industrial applications requiring reliable switching of AC loads. It offers a current rating of 20 A and supports operational voltages up to 600V AC.
Quantity
Last items in stock
1 Item
Features:
  • Current Rating: 20 A
  • Operational Voltage: 48…600V AC
  • Control Voltage: 24…275V AC / 24…190V DC