ALLEN BRADLEY 800H-QRH24A F
  • ALLEN BRADLEY 800H-QRH24A F
  • ALLEN BRADLEY 800H-QRH24A F
Allen-Bradley 800H-QRH24A SER F Pilot Light
800H-QRH24A SER F
Quantity
4 Items
Description
Key technical specifications of the Allen-Bradley 800H-QRH24A Push Button Interface Panel include a voltage rating of 24V AC/DC, a contact configuration of 2 N.O. (Normally Open) and 2 N.C. (Normally Closed), and a contact rating of 10A at 600V AC. This interface panel also features a convenient push button design with a red mushroom head for easy operation and visibility.