GLOBE MOTORS 537A128-2
  • GLOBE MOTORS 537A128-2
  • GLOBE MOTORS 537A128-2
  • GLOBE MOTORS 537A128-2
Zebra 140XiIII Industrial Label Printer
140XiIII
Zebra
Quantity
Last items in stock
2 Items
Features:
  • Printing Methods: Direct thermal and thermal transfer.
  • Print Resolution: 203 dpi (8 dots/mm).
  • Maximum Print Width: 5.04 inches (128 mm).
  • Maximum Print Speed: 12 inches per second (305 mm/sec).
  • Memory: 16 MB SDRAM, 4 MB Flash.
  • Durability: Steel chassis for long-lasting performance in industrial settings.
Applications:
  • Compliance and shipping labels.
  • Product identification.
  • Inventory control.
  • Manufacturing process labels.
Product Details
140XiIII
2 Items
New
16 other products in the same category:
Reference: 5318B LF
Brand: Robertshaw
Invensys 5318B LF PCA 044KX353-01 REV C PCB
More
Last items in stock
Reference: 360 FT-IR
Brand: Generic
AVATAR 360 FT-IR AEA9801067
More
Out-of-Stock
Reference: PT 20/20 RBU
IPM PT 20/20 RBU
Reference: R170Xi 300DPI
Brand: Zebra
Zebra R170Xi 300DPI Industrial Printer
The Zebra R170Xi is a high-performance industrial printer designed for printing labels up to 6.6 inches (168 mm) wide, with a 300 DPI resolution, making it suitable for demanding industrial applications.