LENZE AC MOTOR  MDEMA1M080-32 WITH GEAR BOX IP 55
LENZE MDEMA1M080-32 AC Motor with Gearbox IP 55
MDEMA1M080-32
Lenze
Quantity
Last items in stock
1 Item
Description
The LENZE MDEMA1M080-32 is a three-phase AC motor with the following specifications:
  • Power: 0.75 kW to 1.5 kW
  • Voltage: 400/480 V
  • Current: 1.9 A to 3.3 A
  • Frequency: 50-87 Hz
  • Speed: 1710 rpm
  • Size: 80 mm