DELAVAL BARKSDALE MTLH-H251-S12-A TEMP SWITCH
MODEL:MTLH-H251-S12-A
Quantity
Last items in stock
1 Item
90-days money back guarantee
Product Details
1 Item
New
16 other products in the same category:
Reference: 00040097
Brand: Omron
Omron MK3P5-S Relay
The Omron MK3P5-S Relay is a compact, industrial-grade electromagnetic switch with a 200-220VAC coil rating, a 3PDT contact configuration, a contact capacity of 10A at 250VAC or 30VDC, and a clear plastic enclosure, boasting a mechanical life of 50 million operations and electrical life of 200,000 operations.