SQUARE D A155F1DSRO-100E
  • SQUARE D A155F1DSRO-100E
  • SQUARE D A155F1DSRO-100E
Square D A155F1DSR0-100E Fuse
A155F1DSR0-100E
Square D
Quantity
Last items in stock
1 Item
Square D A155F1DSR0-100E Fuse
Features:
  • Rated Voltage: 15,500 VAC
  • Rated Current: 100 A
  • Interrupting Rating: 63 kA
  • E-Rated, current-limiting design
  • Ferrule mounting for compatibility with standard clips
  • Non-venting for silent operation
  • Striker for blown-fuse indication
  • Suitable for indoor use or within enclosures
Product Details
A155F1DSR0-100E
1 Item
New
11 other products in the same category:
Reference: GDL3 3A
Brand: Ferraz Shawmu
Ferraz Shawmut GDL3 3A Glass Fuse